|
Roxmorts Anglia egyik legkiemelkedőbb faluja, melyet csak boszorkányok és varázslók laknak. Számos helyről nevezetes, a diákok szívesen járnak le hétvégenként vásárolni és kikapcsolódni.
001. Belépés a faluba
| |
|
A varázslók egyik legkedveltebb kocsmája a Foltozott Üst Londonban található, többnyire azok a varázslók látogatják akik nem tudnak hoppanálással eljutni az Abszol útra, vagy pedig szállást keresnek.
»001. Belépés a Foltozott Üstbe
| |
|
A Mágiaügyi Minisztérium az angol varázslók székhelye, vezetőjük a Mágiaügyi Miniszter, aki jelenleg Cornelius Caramel.
»001. Belépés a Minisztériumba
| |
|
Az angliai Surrey grófságban, azon belül a Little Whingingi Privet Driveon lakik Mr. Vernon Dursley, Mrs. Petunia Dursley és fiuk Dudley Dursley, valamint nevelt fiuk, Harry Potter.
»001. Belépés a Privet Drive 4. szám alá
| |
|
Az Odú a Weasley család otthona. Weasleyék egy aranyvérű varázslócsalád, akiknek rengeteg érdekesség található az otthonukban.
001. Belépés az Odúba
| |
|
Az Azkaban a varázslók világának rettegett börtöne, amelyet a dementorok védenek. A szigorú őrizet ellenére többen is megszöktek falai mögül.
»001. Belépés Azkabanba
| |
|
|
|
[74-55] [54-35] [34-15] [14-1]
uncensored deep web unicorn pill https://darknetdrugmarketin.com/ - cypher market link |
VÁMPÍR
A vámpírok olyan több évszázados múlttal bíró mitikus éjszakai lények, akik harapás útján fertőzik meg áldozatukat. Legtöbbször emberi testben vannak jelen, de számos alkalommal denevér alakjában repülik át az esti eget. A vámpírokra jellemző, hogy nehezen viselik a fényt ezért éjszaka vadásszák le áldozatukat. A hiedelem szerint koporsókban alszanak. Szemfogaik hegyesek, bőrük sápadt, és fehér, illetve hosszú életűek. Vannak közöttük félelmetesek, de akadnak barátságosak is Saguini . Az első vámpír Románia területéről származott. Ez a férfi a Vlad Tepes nevet viselte. Apját Vlad Draculnak( dracu=sárkány) hívták, Tepest pedig Draculeának (sárkányfi). Innen ered a Dracula elnevezés is. A vámpírok tehát Draculától eredeztethetőek. Akit Dracula megharap az a szolgájává válik. A vámpírokat nem lehet kigyógyítani a kórból, viszont számos olyan eszköz létezik amivel megölhetőek.
Vámpírirtó eszközök:
- Hagyma (szagától irtózik és megfullad tőle)
- Kereszt (felmutatásától megrémül és meghal)
- Karó vagy tőr (szívükbe kell szúrni)
- Napfény vagy fénybűbáj (elporlad tőle)
Draculát csak egy vérfarkas ölheti meg. Ha Ő meghal vele együtt pusztul az összes, kórral fertőzött vámpír is.
HF:gyűjtőmunka a vérfarkasokról. 10 pontért.
|
5. évfolyam (2013.09.06
Stupor és Stimula
A Stupor egy igen gyakran használt varázslat. A varázslópárbajok során rendszeresn alkalmazzák az ellenfelek egymáson. A Stupor tulajdonképpen a kábító átok, de van aki másnéven bénító bűbájnak nevezi. Hatása: Az áldozat egy rövid időre elveszti az eszméletét. Ez általában pár percig szokott tartani. Ha viszont többen használják egy dolgon, akkor sokkal veszélyesebb hatása van. Ilyen eset volt például az, amikor 5 kábítóátok találta el Mcgalagony professzort és emiatt a Szent Mungóba kellett szállítani. Az átok piros fénykísérettel jelenik meg. Az átkot ki lehet védeni a Protego pajzsbűbájjal . Vannak olyan varázslények amelyek ellen tudnak állni a bűbájnak. Ilyenek például: az óriások, trollok, sárkányok.A latin „stupor" kábultságszóbólered.
Ellen varázslata a Stimula. A Stimula segítségével az elkábított személyt sikerül újra ’’felrázni’’ bódult állapotából. A latin "stimulus", ösztönzés, serkentésszóból.
|
4. évfolyam: (2013.09.06)
1. anyag:
REDUCTO
A Reducto vagy másik neven taroló átok egy kifejezetten hasznos varázslat. Segítségével tárgyakat törhetünk darabokra, sőt akar bozótvágásra is kifejezetten alkalmas lehet bar nem sok olyan embert ismerünk aki ezzel a megoldással csinosítana kertjét.
A bűbaj egy Reduktor Curse nevű varázslótól származik, aki egy felfedező expedíciója során a titokzatos letifoldot kutatta egy barlangban. A trópusi övezetben azonban gyakoriak a heves esőzések, és Reduktor pechere az eső földcsuszamlást indított el, ami egy hatalmas kőtömböt görgetett maga előtt. A szikla a bejárat elé gurult elzarta a őt a külvilágtól. Reduktor két napig raboskodott a barlangban, azonban kényszerű bezártságának a letifold támadása vetett véget. A letifold mar éppen bekebelezte volna amikor Reduktor azt sem tudván mit csinál pálcáját a meglendítve elkiáltotta a Reducto bűbájt. A szikla mely fogva tartotta a varázslat hatására millió apró darabra hullott szét, a beáradó fény pedig elűzte a kínjaival küszködő letifoldot. Reduktor miután elhagyta a trópusokat, hazaterven új varázsigeként bejegyeztette bűbáját, amit azóta is sokan használnak.
A varázslat hatékonysága egyébként függ a varázsló erélyétől is. Reducto nagyon erős varázsló volt csak így sikerülhetett neki millió darabra robbantania a kőtömböt.
A bűbaj az angol "redusen" fogy, kisebbít, a francia "reducer" az eredetire változni vissza, illetve a latin " reducere" vezetni szóból ered..
2. anyag:Protego:
A Protegot az elsőszámú védekező bűbájok között tartjuk számon. A bűbaj tulajdonképpen egy egyszerűbb pajzsvarázslat, ami annyit tesz, hogy alkalmazásakor egyfajta erőpajzsot emelünk magunk köré. Ezzel a varázslattal visszatudjuk verni a ránk küldött kisebb átkokat és rontásokat sőt néha az ellenségeinket is hátraveti. Ez egy nagyon fontos és hasznos bűbáj saját testi épségünk védelmére.
Maga a sima pajzsbűbaj mely értelemszerűen a Protego varázsszóra lép működésbe csak a gyenge átkok visszaverésére szolgálnak. Az erősebb varázslók illetve boszorkányok esetében a pajzs azonban képes materializálódni, ekkor nem erőpajzsként öleli körül használójat, hanem tényleges pajzsot formálva véd. Ezek tartosan fennmaradnak és egymás után akár több erős átkot vagy bűbájt is képesek megállítani.
Három erősebb változata létezik melyek a következők:
Protgeo Totalus, Protego Maxima, Protego Horrobilis
A főbenjáró átkokat azonban még a Protego horrobilis alkalmazásával sem verhetőek vissza.
|
3. évfolyam: (2013. 09.06)
1. anyag:
Carbunculus :
A bűbáj hatására az áldozat bőrén gennyes dudorok jelennek meg beboritva a testet.
A varázslat a magyar „karbunkulus” és az angol „furunculus” (furunkulus) szavakból ered.
A bűbáj kialakulása egy ír lányhoz Cloda Frayhez köthető. Clodat mindenki csúfolta amiatt hogy arcát gennyes pattanasok tömkelege boritja. Egyik este mikor hazafele sétált néhány suhanc disznóürüléket röptetett a palcájával a lány felé, miközben a Ragyás Clodanak csúfolták. A lányt ekkor elöntötte a düh, s haragjában azt sem tudván, hogy mit mond elharsogta a Carbanculus bűbájt. A varázslattól rengeteg sárga,gennytől duzzadódudor lepte el a fiatalokat, de nem csak az arcukat hanem az egesz testüket elfedte. Később bejegyezték a bűbájt a minisztériumban is. A későbbiekben pedig az esetből tanulva már senki sem bántotta megCloda Fray-t.
2. anyag:
A mumus egy alakváltó lény, ami szekrényekben, ládákban, fiókokban és pincékben szeret megbújni, hogy az azt kinyitó boszorkányt vagy varázslót megijessze. A mumus mindig olyan alakban jelenik meg amitől a hozzá legközelebb álló személy retteg. Ha viszont többen állnak előtte, akkor nem tud mit kezdeni, megzavarodik. Egy olyan esetet ismerünk, mikor két varázsló beállt a mumus elé. Az egyikőjük egy óriáscsigától félt a másik pedig egy fejetlen embertől. Mikor a mumus megpróbált átváltozni, egy lefejezett óriáscsigává változott. A mumust egyedül a nevetés pusztítja el, ehhez segít a Commikulus(,,Riddiculus) varázsige, amelynek köszönhetően a mumus nevetséges, kevéssé ijesztő alakot ölt fel.A varázslatban, megidézésekor arra kell gondolnunk amilyen alakban szeretnénk elképzelni a rettegett mumusunkat.
Példák: Oroszlán-kiscica
kígyó=bohóc, lánc
szellemek- szobrok lufik
|
2. évfolyam (2013 09.06)
1. anyag:
Capitulatus (Expelliarmus):
A Capitulatus vagy másik nevén Expelliarmus egy igen hasznos, lefegyverző bűbáj. Ezt főleg az ellenfél pálcájának elvételére szoktuk használni. A pálcamozdulat során egy apró U-betűt formázunk úgy, hogy a mozdulat végén a pálca hegye az ellenfélre mutasson. Ha a varázslat sikerül, akkor a pálca nagy valoszinűséggel a kezünkben fog landolni. Mint sok más varázslat esetében itt is Protego pajzsbűbájjal hatástalaníthatjuk, amivel részletesebben 4. -Ben fogunk megismerkedni.
Az Expelliarmus a latin „expello” (kiüt, eltávolít) és a szintén latin „arma” (fegyver) szavakból ered.
A magyar verzióesetében a kapitulációból (fegyverletétel), melynek gyökere a latincapitulum azaz („fej(ezet)”).
2. anyag:
Mantikór:
Perzsa eredetű szó: martya=ember valamint khvar=enni szóból ered.
A mantikór egy görög mitológiából származó teremtmény, a kimérának egyik emberevő fajtája.
Kinézete alapján emberfejű, oroszlántestű, skorpiófarkú szörnyeteg. Ritka és kifejezetten vérszomjas bestia. Sokan úgy tartják, halkan dudorászik, miközben elfogyasztja áldozatát. A mantikór bőre visszaver szinte minden ismert bűbájt, szúrása azonnali halált okoz, mivel igen erős mérget használ.
M. M. osztálya: XXXXX azaz bizonyítottan varázslót ölt / idomításra, szelídítésre alkalmatlan a tanultak alapján.
Érdekesség: Gyakran ábrázolják szarvakkal, szürke szemmel, három sor fém foggal üvöltésre tátott szájjal. Néha sárkányfarka van; illetve szárnya is van
|
1. évfolyam ( 2013. 09.06)
1. anyag:
SVK ALAPJAI
A mágia mindenkiben és mindenben benne lakozik. Itt az iskolákban megtanítjuk, hogyan összpontosítsanak a diákok arra, hogy ez az erő kiszabaduljon testük börtönéből, és valamilyen változást okozzanak környezetükben vagy önmagukban. A mágiahasználók legnagyobb gondja általában, hogy megfelelően irányítsák ezt az energiát. Fontos, hogy bizonyos keretek között tartásuk, mert akár rossz irányba fordulhat ez az erő. Ennek az erőnek a forrása a lélek, így egy test nélküli lélek teljesen ura mágikus erejének . A mágia nem csak eszköz, hanem cél. Törni, zúzni, építeni egyaránt lehet vele, ahogy azt Eileen Holland a Boszorkánypraktikák című művében megállapítja.
Két féle varázslat van melyek a következők:A fehér és sötét varázslatok a mágia két pólusát képviselik, ugyanakkor kiegészítik egymást.
A fehér varázslatokat mindig jó ügy érdekében használják a mágusok. Legtöbbször másokon segítenek, de számos alkalommal igyekszünk saját helyzetünket megkönnyíteni vele. Ezekre a varázslatokra jellemző, hogy nincs mögöttük ártó szándék, bosszú, gyűlölet nem úgy mint a sötét varázslatok esetében. Az olyan varázsigéket, illetve ráolvasásokat, amelyek külsőleg és belsőleg azaz testileg és szellemileg kárt tesznek vagy valamely módon roncsolnak egy élőlényt, legyen az ember vagy állat összefoglaló néven sötét varázslatoknak nevezzük A fekete mágiát tehát a rossz dolgok itatják át. A sötét oldal több mágust csábított már át a jó oldalról, főleg olyanokat aki hatalomra és erőre áhítoztak. Sokszor felvetődnek olyan tévhitek miszerint a sötét varázslatok erősebbek a fehér mágiánál, ez azonban nem igaz. Egyik sem erősebb a másiknál.
2. anyag:
A varázslényeket kétféle módon tudjuk csoportosítani.
Az első csoportosítás szerint a varázslényeket X betűk segítségével határozzuk meg. Ebben az esetben a varázslények minimum 1 maximum 5 X-esek lehetnek.
XXXXX bizonyítottan varázslót ölt / idomításra, szelídítésre alkalmatlan
XXXX veszélyes / kezelése szaktudást igényel / csak magasan képzett varázsló tud bánni vele
XXX képzett varázslóra nem veszélyes
XX ártalmatlan / szelídíthető
X unalmas
Egyes bestiák besorolása magyarázatra szorul. Ezekben az esetekben az indoklást lábjegyzet formájában közlik.
A 2. féle csoportosítás jóval egyszerűbb. Itt mindössze 3 féle típust kell megjegyeznünk
melyek a :gyenge - veszedelmes - halálos bestia kategóriák
|
4. évfolyam ( MINDEN AMI ELMARADT)
Aqua Eructo
Az Aqua Eructo a vízsugár bűbáj. Hatására a pálca hegyéből vízsugár tör ki, amit az adott célpontra irányítva tudunk használni. Ha erős varázsló alkalmazza akár gömb formája is lehet. Maga a szó a latin aqua azaz víz, valamint az eructo azaz kibocsát szóból ered. Albus Dumbledore is ezt használja a Voldemort elleni a párbaja során.
Augamenti
Az Aguamenti a vízbűbáj. Pálcánkkal a célpontra kell mutatnunk, amely ettől megtelik vízzel. Ezt a bűbájt használja Harry a Félvér Hercegben. Ezzel próbál vizet adni Albus Dumbledore-nak a kőtálból. A varázslatot azonban tűz eloltására is lehet használni bár az Aqua Eructo erre a célra alkalmassabb . A varázslat neve valószínűleg szójáték lehet , a latin augmentum vagyis növelés valamint a aqua azaz víz szó keveredéséből.
Szfinx M. M. osztály: XXXX
Ezt az egyiptomi eredetű, emberfejjel és oroszlántesttel rendelkező bestiát a varázslók több mint egy évezrede használják értékes tárgyak és titkos rejtekhelyek őrzésére. A szfinx igen fejlett értelmű lény, kedveli a rejtvényeket, találós kérdéseket. Általában csak akkor támad, ha illetéktelenek közelítik meg az őrizetére bízott helyet vagy tárgyakat
|
2. évfolyam: ( MINDEN AMI ELMARADT!)
Baziliszkusz
A Baziliszkusznak vagy más néven a Kígyók Királyának a kitenyésztője Hitvány Herpón görög feketemágus volt a források szerint. A párszaszájú varázsló hosszas kísérletezés után jutott arra a felfedezésre, hogy ha tyúktojáson varangy kotlik egy hatalmasra megnövő, minden más hüllőnél veszélyesebb kígyó kel ki.
A baziliszkuszra jellemző, hogy teste fénylő zöld, hossza akár a 15 métert is elérheti. A hím példányoknak skarlátvörös fejtollaik is vannak. A baziliszkusz méregfogával is ölni tud, de legveszélyesebb fegyvere hatalmas, sárga szeme ugyanis aki belenéz, azonnal meghal.
Ha elegendő mennyiségű táplálékhoz jut (emlősöket és madarakat eszik, de a legtöbb hüllőfajt is elfogyasztja), a kígyók királya jelentős kort érhet meg. Hitvány Herpón baziliszkusza állítólag közel kilencszáz évig élt.
A baziliszkuszköltést a középkor óta törvény tiltja, de ez könnyen eltitkolható. Mivel azonban a baziliszkusznak csak párszaszájú tud parancsolni, a feketemágusok többsége éppúgy tart a bestiától, mint bárki más. Bizonyára ennek tudható be, hogy legalább négyszáz éve senki nem találkozott baziliszkusszal Nagy-Britanniában ha nem számítjuk Harry Pottert.
M. M. osztály: XXXXX
|
1. évfolyam ( MINDEN AMI ELMARADT!)
A Psziché Peregrinó egy nagyon bonyolult bájital. Használója átmenetileg képes lesz elhagyni földi porhüvelyét és szellemként bolyongani addig, míg a bájital hatása el nem múlik. Fogyasztása, ha rendszeresen történik azt eredményezi, hogy a fogyasztója szervezetében felhalmozódó főzet miatt képes lesz akármikor kilépni a testéből. Maga Voldemort nagyúr is emiatt volt képes megszállni Harry Pottert. Ez a varázsital különösen hasznos a vérfarkasok számára. Mivel kitudnak lépni a testükből az átváltozás során érzett fájdalom sokkal elviselhetőbb lesz mint normális esetben. Ilyenkor a vérfarkas ráadásul nem támad meg senkit sem mert bizonyos szinten öntudatlan. A bájital azonban nem szünteti meg a fájdalmakat. A visszaváltozás után a vérfarkasokra jellemző levertség, lehangoltság, és rosszullét megmarad.
Diffindo egy igen hasznos varázsige. Használatával tárgyakat törhetünk darabokra, illetve repeszthetünk meg. Ezenkívül alkalmazható kötél, papír, textil, vagy más egyéb hétköznapi anyag elszakítására is. Élőlényeken azonban hatástalan ez a bűbáj. Ezt a varázslatot használja például Harry mikor elszakítja Cedric táskáját ( kérdés: hol használja még? 6. részben a könyvön)
A Diffindo egy latin eredetű szó „diffindo”,azaz szétosztok szóból származik.
Locomotor Mortis!
Ezzel a bűbájjal ellenfelünk lábait tudjuk össze bilincselni. Épp ezért egy meghatározott ideig képtelen lesz helyet változtatni, és részlegesen lebénul. A varázslat pálcamozdulata igen egyszerű mindössze rá kell mutatni az illetőre és elmormogni a varázsigét. A bűbájt ki lehet védeni a Protego pajzsbűbájjal amit majd később tanulunk. Illetve hatástalanítani lehet a Finite Incantatemmel amivel pedig majd másodévesekként fogunk foglalkozni. A latin "locus" hely; a "motus" mozgás; és "mors" azaz halál szavakból származik.
Ködbűbáj(saját)
A köd bűbáj egy nagyon hasznos varázsige. Annak érdekében fejlesztettem ki, hogy a védekező bűbájokban még kevésbé jártas, fiatal boszorkák és varázslók is megtudjak magukat bizonyos szinten védeni. A varázslat elsajátításához mindössze 2 dologra van szükség: az egyik a helyes koncentrációképesség, a másik termézetesen a varázspálca . A bűbáj pálcahasználata igen egyszerű: húznunk kell magunk előtt egy félkör ívet, majd elmondani a varázsigét : Fomeus! A Fomeus a latin ködbe burkol szóból ered. Ha jól végeztük el a varázslatot a pálca hegyéből gyorsan áramló tejfehér köd fog kitörni. Ez a köd olyan sűrű, hogy teljesen beborítva, elfed minket és ellenfelünket is. Felmerülhet a kérdés, ha mindenkit ellep a közelben, akkor mi, hogyan találhatunk ki. Nos ez nagyon egyszerű mindössze a fejünkhöz kell emelni a pálcát és csendben elmotyogni a Visualis bűbájt (latin látás szóból ered).
|
3. évfolyam (2013.08. 09)
A patrónus bűbáj egy rendkívül bonyolult, és nagyon nehéz varázslat, amellyel egy pozitív energiamezőt hozunk létre. Ezt az erőpajzsot nevezzük másnéven patrónusnak. A varázslat a dementorok valamint letifoldok ellen hivatottak megvédeni bennünket.
A patrónus bűbáj egy nagyon ősi varázslat. Ezt a tényt a számtalan fametszet valamint tekercs is bizonyítja. Ahhoz, hogy ez a varázslatot sikeresen végrehajtsuk egy boldog emlékünket kell felidéznünk. Minél Boldogabb az emlék annál erősebben fog működni a varázslat.
A patrónus bűbájt egyébként a legnehezebben végrehajtható varázslatok között tartják számon. Rengeteg varázsol és boszorkány meg felnőtt korara sem kepés elsajátítani ezt a bűbájt. A patrónusnak egyébként két fajtája van:
1. Aura Pajzs
2. Inkarnálódott Patrónus
Az egyszerű pajzs megidézése nem igényel meg akkora varázserőt illetve koncentrációt, annál inkább az inkarnálódott patrónus, amelyhez nagyon nagy mennyiségű varázserőre van szükség. Az inkarnálódott patrónusra jellemző, hogy állat alakban jelenik meg. Az, hogy ez az allati alak milyen, nagy mertekben függ a varázsló személyiségen valamint lelki világan egyaránt. Ugyanis ha például egy varázslót olyan lelki trauma ér, ami teljesen megváltoztatja a viselkedését vagy jellemet akkor vele együtt az állat alakja is átalakul. Pl. Piton eseteben, vagy Tonksnal.
Az inkarnálódott patrónusnak számos plusz tulajdonsága van, az aurapajzshoz kepést:
1. Üzenet küldés: Ez úgy működik, hogy előhívás alatt elmondjuk magunkban az üzenetet, és h kinek küldjük. Magától kézbesít, de minél messzebb van annál nagyobb erőt és koncentrációt igényel
2. Parancsokat ad: Igen könnyű. Amit mondunk rögtön megcsinálja pl. Védj meg!
3. Sokszorosit: Az erős varázslók kepések csak rá. Hogy sikerüljön 2 dolgot kell tenni:
- Nagyon Boldog emlékre kell gondolni amit barmikor barhol feltudunk idézni
- Ha megvan az emlék csak mondjuk ki a varázsigét: Expecto Patronum
a.) ha meg nem hívtunk elő arra a számra kell gondolni idézés közben, ahányat elő akarunk idézni
b.) ha mar egy megvan könnyebb melléidézni a többit
varázsige pontos jelentése latinul: "védelmezőt várok".
|
3. évfolyam (2013.08.08)
A Dementorok::
A dementorokat korunk egyik legnagyobb sötét talányaként tartják számon.
Testetlen, csuklyába bújtatott sötét alakok, melyek a levegőben úsznak, s kiszívnak minden életerőt, jót és boldogságot környezetükből. Lelketlen, arctalan „vámpírok”-nak is szokták őket szólítani, akik mások boldogságával táplálkoznak és nem hagynak maguk után, csak pusztulást, bánatot, kínt.
A dementorok tökéletesek voltak varázsvilágunk egyik legveszedelmesebb börtönének, az Azkabannak az őrizésére ahol veszedelmes foglyokat felügyeltek.
A dementorok sajnos nem válogatnak. A létfennmaradásukhoz nincs szükségük válogatásra.
A rossz, és a jó embereket is elkapják, s végső boldogtalanságukba döntik őket. Közelségük a halál szelét hordozza magában. A dementor csókot a Halál csókjának is nevezik, hiszen akit „megcsókolnak”, annak azonnal vége lesz. A dementor csók nem más, mint az emberi lélek kiszívása a testből.
Éppen ezért tartoznak a legveszedelmesebb Sötét Erők közé. Egy ideig kordában lehetett őket tartani, de ennek ellenére önálló hatalommal bírnak, s csak egyetlen egy bűbájjal lehet távol tartani magunktól, a patrónus bűbájjal, amihez viszont képzett varázslónak kell lennünk.
|
2. évfolyam: (2013.08.08)
A Finite a latin „finito” azaz vége, befejez, abbahagy szóból ered.
Ezeket úgynevezett Rontásszüntető varázslatoknak nevezzük mivel:
a.) A Finite semlegesíti a varázslóra szórt kisebb rontásokat mint például a gumiláb és rémdenevér rontás, vagy a gügyögés és lábbilincselő átok.
b.) A Finite incantatemmel az elbűvölt illetve elátkozott tárgyakról lehet leszedni a rontásokat amelyet rájuk szórtak.
|
3. évfolyam (2013.08.07.)
M. M. osztály: XXXXX
A lethifold egy igen ritka bestia, amely csak és kizárólag a trópusokon előfordulo lény. Alakja leginkább egy fekete köpenyhez hasonlító, vastagsága kb. 1 cm. Az áldozat bekebelezése és megemésztése után egy ideig valamivel vastagabbak. A lethifoldok éjjelenként a földön siklanak, igy közlekednek.
A lethifoldról szóló legelső beszámoló szerzője Flavius Belby, aki 1782-ben pápua új-guineai nyaralása során túlélt egy lethifoldtámadást. A beszámoló így hangzik:
Hajnali egy óra tájt, midőn végre elnyomott volna az álom, egyszerre halk suhogás ütötte meg fülem. A’ hiszemben, hogy a künt magasló fa lombjának zaját hallám, megfordultam ágyamban, hátamat mutatván az ablaknak, s akkor pillantásom egy forma és alak nélkül való, éjfekete árnyra ese, mely hálószobám ajtaja alatt siklott befelé. Mozdulatlanul feküdtem, találgatván, vajh mi vethet ily árnyékot egy szobában, melyet csupán a hold világa ér. Mivel nem mozdulék, a lethifold bizonnyal azt hitte: kiszemelt áldozata aluszik.Módfelett elborzadék viszont, midőn látnom kellett, hogy az árnyék mászni kezd felfelé ágyamon. Hamarost könnyű terhét is érzem testemen. Mint holmi lebegő szélű, hullámzó fekete köpeny úgy kúsza a bestia arcom iránt. Már államon erezem nyirkos érintését, midőn rémülten felültem az ágyban. Az álnok szörnyeteg iparkoda megfojtani engem oly módon, hogy rátapadt arcomra, betakarván szájam, nemkülönben orrlikam. Hanem én hadakoztam ellene, bőrömön tapasztalva elborító hűvösségét. Segedelmet híni nem bírtam, megmarkolám hát jó varázsos pálcám. Arcomon a bestiával, életető ájer híján mind inkább elkábulék, de figyelmem erőnek erejével a bódító átokra irányozám, annak utána penig - mivel az átok nem gyűrte le a szörnyet, habár likat égetett az ajtóba - a hátráltató rontásra, amely sajna épp oly kevés eredményt hozott. Kótyagosan vergődve tovább kapálódzék, s oldalt fordulván lezuhantam az ágyról. A lethifold immár körbe csavarodott testemen. Tudván, hogy hamarost eszméletem veszítem az ájer hiányától, megmaradt erőmet öszvegyűjtvén pálcámat a bestia halált hozó redőire szegeztem. Felidézem a napot, melyen a városi Köpkő Klub elnökének választaték, és elvégeztem a patrónusbűbájt. Azon nyomban friss ájer legyintette meg arcomat. Felpillantván látám, hogy patrónusom szarvával eltaszítá tőlem a halálos árnyat, amely a sarokba hulla, s azonmód eliszkolt.
Amint a beszámolóból is kiderül, a lethifoidot csak patrónusbűbájjal győzhetjük le. Mivel azonban a nyavalyás szinte mindig az alvó embert támadja meg, többnyire nincs lehetőség varázslással védekezni ellene. Megfojtott áldozatát a lethifold ott helyben megemészti. Azután kissé megvastagodott állapotban nyomtalanul eltűnik, mint az áldozatul esett ember.
|
4. évfolyam:
Sárkányok (2. rész)
KÍNAI GÖMBLÁNGSÁRKÁNY (más néven oroszlánsárkány)
Az egyetlen távol-keleti sárkányfaj. Külseje igen szembetűnő. Testét sima, vörös pikkelyek borítják, fitos orrban végződő pofáját aranyszínű tüskék veszik körül, szeme látványosan kidülled. Nevét annak köszönheti, hogy ha ingerlik, orrlyukain át gomba alakú tűzgomolyagot fúj. Testsúlya 2-4 tonna, a nőstény nagyobb, mint a hím. Élénkpiros, arannyal pöttyözött tojásának héja nagyra becsült varázsszer a kínai mágiában. A gömblángsárkány agresszív, de fajtársai közelségét a többi sárkánynál jobban tűri. Néha még vadászterületét is hajlandó megosztani egy-két másik sárkánnyal. Mindenféle emlőst elfogyaszt, de legjobban a sertést és az embert kedveli.
KÖZÖNSÉGES WALESI ZÖLDSÁRKÁNY
A walesi zöldsárkány remekül beleolvad hazája buja zöld mezőibe, bár fészkét a hegyvidéken rakja, ahol - az állomány fennmaradását biztosítandó - rezervátumot jelöltek ki számára. Az ilfracombe-i incidens ellenére ezzel a sárkányfajjal van a legkevesebb gond. Az opaleye-hoz hasonlóan főleg juhokra vadászik, az emberek elől elbújik. A walesi zöldsárkány jellegzetes, meglepően dallamos üvöltése könnyen felismerhető. Tüzet karcsú csóvákban fújja. Tojása földszínű, zölddel pöttyözött.
MAGYAR MENNYDÖRGŐSÁRKÁNY
A legveszedelmesebbnek (ez nem vicc) tartott sárkányfaj. Kimondottan óriásgyíkszerű testét fekete pikkelyek borítják. Szeme sárga, szarvai és a farkából kiálló tüskék bronzvörösek. Kivételesen hosszú lángcsóvát tud fújni, akár 15 métereset is. Cementszürke tojásának héja rendkívül kemény. Áttöréséhez a kicsinyek kikelésükkor a farkukat használják, amelyen addigra kifejlődnek a tüskék. A magyar mennydörgősárkány kecskét, juhot és - ha teheti - embert eszik.
SVÉD SRÓFORRÚ SÁRKÁNy
A svéd sróforrú tetszetős külsejű, ezüstöskék pikkelyű sárkány. Bőre keresett varázsiparí nyersanyag, védőkesztyűt és pajzsot készítnek belőle. Orrlyukain vakító kék szúrólángot fúj, mely másodpercek alatt hamuvá égeti a csontot és a legvastagabb gerendát is. A statisztikák szerint a sárkányfajok közül a sróforrúak ölték meg a legkevesebb embert, de mivel főként vad, lakatlan hegyvidékeken élnek, ezt nem kell különösebb érdemnek tartanunk.
|
1. évfolyam (2013. 08. 06)
Vérfarkas (2. rész)
A vérfarkasok eredete i.e. 753-ig vezethető vissza, ugyanis ekkor alapította meg Romulus Rómát. Mint tudjuk, a Remust és Romulust a Mars istenség által segítségükre küldött farkas szoptatta. A farkastejtől hihetetlen ellenállóak és erősek lettek, de agresszívak is. Azonban egy lándzsa hegye megsebezte a farkast, így a vére a testvérpár szervezetébe jutott. Ennek következtében Romulus farkasemberré vált, ám Remus ezt nem érte meg, mivel fivére az első átváltozásakor széttépte. A muglik ez nem így tudják, dehát néha szörnyen tudatlanok tudnak lenni...
Amikor Romulusz uralkodó lett, építetett egy laboratóriumot, hogy kikúrálhassa magát, ám ennek következtében teljesen farkasemberré változott és csak teliholdkor öltött emberi alakot, addig a helyettesei és tanácsosai irányították az országot.
A monda szerint Rómának hét uralkodója volt, ám igazából Romulus kormányozta 200 évig álneveken. Egyszer - valószínűleg megunta - eltűnt a trónról, világot látni ment, majd született egy lánya. A kór a lányban is tovább élt, de ő csak holdtöltekor és újholdkor változott farkasemberré, egyébként emberi alakban élt. A lány beleszeretett egy férfiba, de farkasembersége miatt távol akarta tartani magától. Depresszióba esett és bezárkózott egy elhagyatott házba. Hetekig nem evett (nem ivott vért), így aztán érthető módon, amikor megjelent a férfi vérző kézzel, nem bírta visszatartani magát. Rátámadt, és inni kezdte a vérét, de pár másodperc múlva elfutott.
A férfi pár nap múlva kezdte érezni a változást: kiélesedett a látása, jobb lett a hallása... Mígnem ő is átváltozott. Így már semmi sem akadályozhatta meg a románcot, gyerekeik születtek, s így örökítették továbba kórt, amíg kialakult az, amit ma vérfarkasnak nevezünk.
|
1. évfolyam: (2013. 08. 06)
Vérfarkas (1. rész)
A farkasemberek vagy más néven vérfarkasok olyan emberek, akik egy farkas harapás miatt magukban hordózzák a kórt. Az egyes kultúrákban eltérő neveket viselnek. Például a cseheknél vlkodlak , vagy az angoloknál werewolf. Számos jellegzetes külsőjegyük van, mellyel könnyen beazonosíthatóak emberi alakjukban is. Ilyen többek között az összenőtt szemöldök, a hegyes körmök, vagy az instabil, imbolygó járás. Azonban nem csak az előbb felsoroltakkal lehet megállapítani valakiről, hogy fertőzött-e, hanem más egyéb módszerek is léteznek. Például ha az emberi alakban lévő farkas testén egy vágást ejtenek. (Célszerű kicsi vágást ejteni) Ha az emberünk tényleg vérfarkas akkor a sebében szőr látszódik. Sőt egy orosz hiedelem szerint akár sörte is nőhet a farkasemberek nyelvén.
Viselkedésükre jellemző, hogy farkas alakjukban teljesen kivetkőznek önmagukból, még a legjobb barátjukat is megölnék. Visszaváltozva emberi alakjukban már egészen mások. Sokkal visszahúzódóbbak, magukba fordulóbbak, gyengébbek. emberi formájukban tengődő vérfarkasok depressziósak, megtörtek, melankolikus hangulatúak. Sokszor előfordul, hogy a vérfarkasokat összetévesztik az animágusokkal. Az alapvető különbség közöttük, hogy míg a farkasember csak telihold estéjén változik át, ráadásul akaratán kívül, addig az animágus nem. Az animágusok ugyanis képesek akkor átváltozni amikor akarnak.
M.M. osztály:XXXXX
Vérfarkassá változni szerdán és pénteken éjjel lehetséges, teliholdkor, ha a telihold fénye az ember arcára vetül.
Az ezüsttel szemben érzékenyek, ám bármilyen más támadással szemben különösen ellenállók.
|
4. évfolyam (2013.08.06.)
Relaxo
A Relaxo a varázslópárbajok során egy igen gyakran használt bűbáj. A varázslat hatására a pálcából tűzforró szikraeső hull, amely csúnya égésnyomot hagy a célponton. Ezzel az ellenfel ideiglenesen megbénítható.Továbbá a Mágiaügyi Minisztériumban is használható a láncos székek láncainak feloldására.
A szó a latin "relaxation" (erő felfüggesztése) vagy a "relaxo" (elernyeszt, pihentet) szóból eredeztethető.
Sárkány (1. rész)
M. M. osztály: XXXXX
A mágikus bestiák talán leghíresebb és az egyik legnehezebben elrejthető csoportja. Nőstényeik általában nagyobbak és agresszívebbek a hímeknél, de az utóbbiakhoz is csak speciálisan képzett, hozzáértő varázsló közelítsen! A sárkánybőr, -vér, -szív, -máj és -szarv komoly varázserővel bíró, keresett cikkek, a sárkánytojás azonban A-kategóriájú, kereskedelmi forgalomba nem hozható árunak minősül. A sárkányok családjába tíz faj tartozik. Ezek néha kereszteződnek egymással, így ritka hibridek jöhetnek létre. A telivér fajok a következők: (csak 5 fajt veszünk részletesen)
1.
NORVÉG TARAJOSSÁRKÁNY
A norvég tarajos meglehetősen hasonlít a mennydörgőhöz, de nem faroktüskéi vannak, hanem erőteljes, szurokfekete taréjok sorakoznak a gerince mentén. Fajtársaival szemben különösen ellenséges, állománya napjainkra erősen megcsappant. Alig van olyan nagy testű szárazföldi emlős, amit ne fogyasztana el, és - sárkánytól szokatlan módon - a vízi állatokat se veti meg. Egy bizonyítékokat nélkülöző beszámoló szerint 1902-ben a norvég partok közelében egy tarajossárkány elragadott egy bálnaborjút. A tarajos tojása fekete, kicsinyei a többi fajhoz képest korán (már 1-3 hónapos korukban) elkezdenek tüzet fújni.
|
2. évfolyam (2013.08.05)
Tündérmanó
A tetszetős külsejű, de korlátozott értelmi képességgel rendelkező lények. A mágusok gyakran használják fel őket dekorációs célokra. A tündérekmanók általában erdőkben és erdei tisztásokon élnek. Nagyságuk 2-12 cm között változik. Testük akár az emberi test miniatűr mása, de a rovarokéhoz hasonló szárnyuk is van. A szárny alfajtól függően átlátszó vagy sokszínű lehet. Emberi küllemük dacára nem tudnak beszélni, egymás között magas zümmögő hangokkal kommunikálnak. Veszekedős természetűek, de egyben végtelenül hiúak is.
Gyenge varázserejüket a tündérek legtöbbször a rájuk leső ragadozók, pl. az augurey elriasztására használják.
A tündér legfeljebb ötven petét rak, melyeket a különböző növények leveleinek alsó oldalán rögzít. A petékből színpompás hernyók kelnek ki, melyek 6-10 napos korukban bebábozódnak, hogy egy hónap múltán kifejlett, szárnyas egyedként szülessenek újjá.
M. M, osztály: XX
Immobilus:
Az Immobilus a fagyasztás bűbáj. Segítségével képesek vagyunk teljesen lelassítani egy mozgó vagy működő célpontot. A bűbáj latin eredetű szó, az immubilis, azaz a mozdulatlan szóból ered.
pálcamozdulata (ami nem is olyan könnyű) a következő linken megtekinthető:
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120711184241/harrypotter/images/b/ba/Freezing-charm.png
Ezt a varázslatot használja többek között Hermione a tündérmanók ellen az SVk órán, illetve Remus Lupin professzor a fúriafűzzel. Az Immobilus azonban alkalmas gépek, műszerek lefagyasztására is. Horatius Lumpsluck is ezt alkalmazta, amikor kijátszotta a mugli biztonsági rendszereket.
|
[74-55] [54-35] [34-15] [14-1]
| |
|
|
|
Üdvözöllek a Lumos.gportal oldalon! Ezen az oldalon Te is részt vehetsz a Harry Potter világából már jól ismert Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola online változatában! Ha szereted a Harry Potter filmeket és könyveket, és ki szeretnéd próbálni, milyen lehet a könyvből ismert varázslatos órákra járni, a Roxmortsban vásárolni, vagy épp a kastély titkos átjáróiban barangolni, akkor itt a helyed!
Üdvözlettel: Albus P. W. B. Dumbledore
001. Az oldal csoportja
002. Facebook oldal
003. YouTube csatorna
004. Főoldal
| |
|
» Nyitás: 2013.02.10.
» Admin: MaTtHeW (Albus)
» Regisztrált felhasználók: 230
» Eddigi legtöbb napi látogatottság: 229
» Összes látogatás eddig: 33001
» Modulok száma: 345
» Ajánlott felbontás: 1024x768
»001. Jelentkezni szeretnék!
»002. Segítség, elakadtam!
»003. Házirend
Frissítések
2013.08.31. 22:10
- A pergamen
- Titkos átjárók
2013.08.09. 03:06
- A Karácsonyi Bál
- A második próba
- A harmadik próba + 4 akadály
- A temető
2013.07.26. 02:00
- Az első próba
- Az aréna
- A tojás titka
- A második próba
2013.07.19. 23:17
- A Griffendél bajnoka
- A Hollóhát bajnoka
- A Mardekár bajnoka
- A Hugrabug bajnoka
2013.07.19. 00:03
- A bajnokok
- A zsűri
- Akik jelentkeztek
- A próbák
- A kalandok
2013.07.15. 22:30
- A Tűz Serlege
2013.07.12. 01:10
- A menyét
- A kviddicsjegyek
- A jegy
- Mr Roberts kempingje
- A kepingben
- Meglepetés
- A sátorban
- A Kviddics Világkupán
- A Sötét Jegy
- A mozgóárusok
2013.07.04. 21:30
- Vizsgaeredmények (tantermek)
2013.06.11. 00:50
- A szekrény
- A mumus
- Comiculissimus!
- Az elrejtett könyv
- Rúnaismeret könyvtár
2013.06.08. 01:12
- Kvízek terme
- Titkos átjáró
- Rúnaismeret terem
- Rúnaismeret professzor önéletrajza
2013.05.23. 22:50
- Jóslástan terem
- Legendás lények gondozása
- Szörnyek szörnyű könyve
- A Roxfort Expresszen
- A széf
- A Nagyterem
- Archívum
- Tanárok életrajza
- Új órarend
2013.05.20. 23:00
- A kaland helyszínei, új menük
2013.05.08. 23:48
- Jelentkezni szeretnék!
- Új cikk a Prófétába
- Helyesírási hibák javítva
2013.05.07. 20:30
- A kőszörny
- Dumbledore irodája
2013.05.07. 00:00
- Pergamen
- Hagrid könyve
- Nicolas Flamel könyve
- Aragog fészke
2013.05.03.
- A kaland menüpontjai, kiegészítései részei
2013.04.24.21:30
- Hermelin-domb
- Xenophilius Lovegood háza
2013.04.23. 00:00
- Szent Mungó
- Malfoy kúria
2013.04.10. 21:18
- Másodikos órarend
2013.04.04. 00:12
- Trófeaterem
2013.04.03. 01:30
Másodikos tankönyvek
- Egy elbűvölő ember
- Jószomszédom, a jeti
- Kártevőkalauz
- Kirándulások a kísértetekkel
- Szakvéleményem szellemügyben
- Túrák a trollokkal
- Vándorlások egy vérfarkassal
- Véres napok Vámpírföldön
- Viszonyom a Vasorrúval
2013.04.01. 03:30
- Hibák kijavítva
- Klubhelyiségek bővítve
- Széf bővítve
- Segítség, elakadtam! bővítve
- Gringotts bővítve
- 10 húsvéti tojás elrejtve
- Nagyterem frissítve
2013.03.30. 22:52
- Három új diák
- A Bölcsek köve
- Társalgó a Mézesfalásba
- Társalgó a Csodabazárba
2013.03.27. 23:52
A kaland helyszínei
- Az Ördöghurok
- A kulcsok terme
- Varázslósakk
- A Bájitalok mestere
- Az utolsó terem
2013.03.26. 23:50
- Asztronómia torony [titkos átjáró]
- Két új diák
2013.03.18. 19:09
- A Tiltott Rengeteg [titkos átjáró]
- Hagrid és Nicolas Flamel könyve [a kaland miatt]
2013.03.15. 23:54
Roxmorts falu
- A vasútállomás
- A Három Seprű
- Zonkó Csodabazárja
- Szellemszállás
- A Szárnyas Vadkan
- Madam Puddifoot kávézója
- Postahivatal
- Mézesfalás
2013.03.14. 22:25
- John és Ginny rezidenciája
2013.03.13. 15:56
A Szárnyas Vadkan
- A Szárnyas Vadkan [Portré menüpont]
- A Szárnyas Vadkanban
- Dátumok és hibák javítása pár menüpontban
- Óratorony és pontjelző frissítése
2013.03.12. 02:32
Az Odú
- Az Odú kertje
- Konyha
- Nappali
- Ron Weasley szobája
- Garázs
- Garázs mögötti helyiség
Zsebpiszok köz
- Bejárat
- Jelszavas bejárat
- Borgin és Burke
Egyéb
- A gardróbban
- Hagrid kunyhójában
- Segítség menüpont
- Frissítésdoboz
- Reggeli Prótéta (új cikk)
- Pontmérő
- Öratorony
| |
|
|